Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltavatour 2007

18. 6. 2007

Rok se rokem ještě ani na pivu nesešel a naše vodácká srdce vzplála touhou smočit pádla v nějakém tom českém veletoku. Nezbylo tedy nic jiného než vyrazit a uhasit tuto touhu. Tak jak to již bývá vše se nám nějak těsně před odjezdem zkomplikovalo, ale nakonec po probdělené noci byli všichni připraveni vyrazit na vodní tour podle plánu.

Obrazek

Letos nás bylo jako much ... a svá jména dostali i no name kamarádi z Moravy... a tak jsme se po vltavském toku pohybovali v této skvadře YARDA - VAČIČANDA; KAPITÁN - KONVIČKA; MAXIMUS - JANČA; PIPO - DANČA; ČERT - TOMÁŠ, PETR - HONZA

Obrazek

Do Boršova jsme dorazili těsně před plánovaným odjezdem autobusu a tak jsme vše perfektně stihli. Dokonalé načasování se ukázalo v té chvíli kdy jsme s přehledem předjeli 10 aut čekajících na odemknutí brány, kterou nám těsně před příjezdem zprovoznila naše předsunutá hlídka. Teď už jen rychle zabalit, naházet vše do připravených sudů a místním vodáckým pendlem se dopravit do Vyššího Brodu.

Obrazek

Přestože jsme rezervaci lodiček spáchali hodně na poslední chvíli a vypadalo to, že budeme muset jízdu absolvovat na nepěkných neckách z babičny koupelny, podařilo se nám vyjednat vypůjčení lodiček s označením K3 SuperSob. Tyto lodě perfektně seděli na vodě měli výborné manévrovací schopnosti a skvělé předpoklady pro provozování opalingu.

Obrazek

Po nákupu paliva jsme neohroženě spustili naše sobí šípy na řeku a vydali se na první etapu. Po přiblížení k Rožmberku jsme zaslechli z povzdálí tlumené vzliky jednoho z vodáků. Mezi vzliky jsme vyrozumněli, že by si nejemnovaný vodák Pípa, chtěl prohlídnout slíbovaný Rožmberk a tak jsme tedy zakotvili v kempu pod hradem. Večerní procházka nesoucí se v duchu "Nenič ten hrad!" nás zavedla až do místní hospůdky kde jsme se navečeřeli a zhodnotili první den.

Obrazek

Rušná noc v přeplněném kempu na nás zanechala stopy nevyspání, ale přesto se část z nás po snídani neohroženě vydala na prohlídku hradu Rožmberk. Ostatní drželi stráž v kempu a věnovali chytání bronzu. Po návratu z prohlídky, korunované prvním a zdaleka ne posledním úlovkem turistických známek, jsme se vydali na řeku. Většina vodáků si již vytvořila dostatečný náskok a tak jsme si mohli užívat volnějšího vodního toku.

Obrazek

Tento den jsme zakotvili těsně před Krumlovskými jezy a po postavení stanů jsme se vadali na véču. Naneštěstí i tento kemp byl narván k prasknutí a tak než jsme vystáli kilometrovou frontu na něco málého k snědku byla černočerná tma.

Obrazek

Druhý den ráno jsme vyrazili již v časnější hodinu a po úspěšném zdolání krumlovských jezů jsme se vydali na procházku historického centra. Obídek v místním Švějkovi se až na omylem předloženou podrážku namísto svíčkové vydařil a zde se opět naše skupinka rozdělila. Část se vydala opět na prohlídku Krumlova a na vyhlídku z místní věže, ostatní se věnovali opalování či návštěvně místní čajovny. Kolem druhé hodiny jsme se opět vydali na cestu s jasným cílem dosáhnout oblíbeného kempu Hacienda.

Obrazek

Zde jsme objevili perfektně vysakané hřiště a tak došlo i na slibované překvapení v podobě zahaněče trudomyslnosti "fotbalového míče". Fotbalový zápas se nakonec obešel bez zranění i když v případě Danči to byl malý zázrak. Po několika dnech zaměstnávání rukou dostala zabrat i dolní polovina těla a výsledek 7:6 pro nás byl vysvobozením. Další prosluněný den jsme zhodnotili po sportovním výkonu ve zdejším přístřešku a před půlnocí se vydali do říše snů.

Obrazek

Sluncem zalité ráno nás vytáhlo z postýlek a posadilo na vodu. Dnešní cíl byl jasný do pěti hodin se dostat do cílové stanice Boršov. Před Zlatou korunou jsme úspěšně zdolali poslední šlajsnu a pokračovali v cestě na Dívčí kámen. Chvílku na to se od nás musela odpojit Moravská část účastníků a zbylé čtyři lodě pokračovali pozvolným tempem. Konvička přečetla ještě několik řádků z knížky a my ostatní doháněli opálení z předchozích dnů a také se zbavovali přebytečných zásob pádlovacích urychlovačů. Poslední zastávka se tak uskutečnila na Dívčím kameni, kde sběratelé doplnili svoji úspěšnou sbírku turistických známek a ostatní doplnili alespoň tekutiny a energii.

Obrazek

Před půl pátou jsme vytáhli lodě v Boršově na břeh, odmotali poslední provázky a na nich vysící opalovací krémy, houby, lahve, trička a jiné. Poslední co nás čekalo byla úmorná cesta domů v odpoledním slunci. Po půl deváté jsme na Kladně mohli náš výlet definitivně ohlásit za úspěšný a ukončený.

Obrazek

Díky za účast

 

Yarda

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vltavatour 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

brnkacka

(Pipo Inzaghi, 28. 6. 2007 15:38)

Manas : Po Alpskem treninku to musela byt pro tebe docela nuda, ne? :o))

vodák od jinud...

(Martin /Maňas/, 27. 6. 2007 8:46)

Měli jste super vodu. Já jel Vámi odřeknutou Lužnici. Jelo nás 8 lodí a zážitek... To ste nezažili... Průtok byl vcelku dobrý, první den jsem 12km zvládli docela v pohodičce...cca za 4-5hodin. Jet po toku, který je asi 1metr!!!široký, do zatáček, ve které je vrba nad vodu a háčka narvete neznámo kam, aby řekl, kam dále pokračuje řeka /potok :-) / bylo to pro zadáky občas peklo. Druhý den nás čekalo veliké rozhodnutí. Stará nebo nová řeka? Jsme magoři, tak stará... Tam to s vodou bylo horší,ale cesta? Super. Klády přotínaly řeku,byly všude. těsně pod hladinou, i nad ní,kolem nás.... Občas nás něco koplo zespoda jako kůň, občas sme musely po krk do vody, a podtahovat lodě... Příroda? Jako když projíždíte pralesem. A světe div se, bez komárů! Závěrem druhého dne byl vysvobozením rybník Rožumberk...docela náhoda,že ste byli na hradě:-), který byl skutečně odpočinkem. Další kilometry jsou jen o skutečně malém množství vody, ale sjet šla... Kdyby ste na ni jeli příští rok, rád bych se k Vám přidal.

Martin.

report

(Yarda, 21. 6. 2007 15:08)

Ahoj, rád uvítám i Vaše postřehy z našich cest ;-)

ole

(HonzA, 21. 6. 2007 9:47)

no nádhera!

fotky

(Pipo Inzaghi, 20. 6. 2007 17:39)

Kdybyste nekdo chtel nejakou fotku vytisknout, muzem hodit rec. Jo a komentar jako vzdy velmi dobrý

Fotogalerie

(Yarda, 18. 6. 2007 13:46)

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/68969/vltavatour2007.zip_23.09MB.html

fotky ke stažení v rozlišení 1024x768